ارزآوری ۴۷ میلیون دلاری صادرات انجیر ایران

ارزآوری ۴۷ میلیون دلاری صادرات انجیر ایران

مدیرکل دفتر میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی، گفت: در سال گذشته، حدود ۱۳ هزار و ۶۰۰ تن انجیر با ارزش تقریبی ۴۷ میلیون دلار از کشور صادر شده است.
بر اساس آخرین آمار رسمی میزان تولید انجیر در کشور، بیش از ۱۰۴ هزار تن است که این میزان محصول از سطحی بالغ بر ۵۹ هزار هکتار برداشت می شود.
وی افزود: در سال گذشته، حدود ۱۳ هزار و ۶۰۰ تن انجیر با ارزش تقریبی ۴۷ میلیون دلار از کشور صادر شده است.
با اشاره به این که توجه به سلایق و درخواست بازارهای هدف در میوه انجیر در توسعه صادرات و حفط بازار، بسیار موثر است، تصریح کرد: اگر صادرکنندگان، شناخته شده باشند؛ دانش محصول و بازار را توأمان داشته باشند، نوع بسته بندی، کیفیت و نحوه صادرات مشخص باشد، شاهد توسعه صادرات خواهیم بود.
مدیرکل دفتر میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری با اشاره به اینکه از ۵۹ هزار هکتار سطح باغات انجیر، حدود ۴۰ هزار تن آن، مربوط به انجیر دیم است، بیان کرد: استان فارس مهم ترین استان تولیدکننده انجیر خشک محسوب می شود و تأمین کننده اصلی انجیر صادراتی کشور است.
برنامه ریزی جهت افزایش کیفیت و تولید مطابق استانداردهای بین المللی، موجب توسعه صادرات این محصول خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه یکی از برنامه های وزارت جهاد کشاورزی در سال جهش تولید، اصلاح و نوسازی باغات انجیر است، یادآور شد: اصلاح و نوسازی باغات، بر افزایش کمیت و کیفیت محصول مؤثر خواهد بود.

علاوه بر برنامه ریزی برای تولید محصول باکیفیت، به منظور توسعه صادرات، شناسایی مسائل و مشکلات احتمالی پیش رو، تدوین یک برنامه برای توسعه صادرات نیز ضروری است.

دسته بندی


اطلاعات تماس


ساعات کاری


شنبه
8:00 تا 16:00
یک شنبه
8:00 تا 16:00
دو شنبه
8:00 تا 16:00
سه شنبه
8:00 تا 16:00
چهار شنبه
8:00 تا 16:00
پنج شنبه
8:00 تا 14:00
جمعه
تعطیل